LIGHTSCAPE ORGANIZATOREM #PODWIECZOREKWŁODZI  

W listopadzie agencja Lightscape zorganizowała #PodwieczorekwŁodzi, spotkanie w przestrzeni coworkingowej Smart Office z łódzkimi przedsiębiorcami, których pomysły i produkty stanowią wizytówkę kreatywnej Łodzi. Celem działań Agencji było zintegrowanie środowiska kreatywnego, stworzenie platformy umożliwiającej wymianę doświadczeń, a także nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Patronem honorowym wydarzenia był Marszałek Województwa Łódzkiego a medialnym – portal przedsiebiorczosc.lodz.pl.

Do zadań Agencji należało m.in.: opracowanie pomysłu i strategii spotkania #PodwieczorekwŁodzi, rekrutacja prelegentów spełniających określone kryteria, opracowanie koncepcji komunikacji wydarzenia, pozyskanie patronów honorowych oraz medialnych, promocja wydarzenia w środowisku kreatywnym, pełnienie roli biura prasowego oraz organizacja spotkania. Podczas #PodwieczorekwŁodzi o swoim przepisie na sukces opowiedzieli właściciele firm: Un’common, POLKADOT oraz KEENO. Dyskusję moderowała znana z łódzkiego Radia Eska, Małgorzata Błażewicz.

Dyskutowano m.in. na temat tego:

• co sprawiło, że Łódź znana jest z kreatywnych pomysłów na biznes, znanych w całej Polsce,

• jak wygląda prowadzenie własnej działalności w mieście znanym ze swojej włókienniczej historii,

• co przesądza o sukcesie lokalnej marki.

O prelegentach:

Un’common, firma założona przez Małgorzatę Korycką, zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem designerskich mebli. Na początku działała jako firma lokalna, obecnie znana jest w całym kraju, a jej produktami chętnie chwalą się celebryci np. Ewa Chodakowska. POLKADOT to łódzka firma zajmująca się grafiką, stworzona przez Aleksandrę Woźniak i Hannę Niemierowicz. Z jej projektów korzystali między innymi: Łukasz Jemioł, Filharmonia Łódzka czy Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej. Z kolei KEENO to producent sprzętu sportowego, zajmuje się również organizacją warsztatów, które pokazują jak łączyć ćwiczenia sportowe z fizjoterapią. Jej dyrektor zarządzający, Adam Jerzykowski, znany jest z ekstremalnych wyzwań związanych z pływaniem, m.in. przepłynął wpław Zatokę Pucką.

© 2017

Created by Kamila Blecka 100 Sp. z o.o. www.kb-portfolio.eu